Połącz
Logowanie
zaloguj się
PISF twitter Facebook YouTube
szukaj
O SFP
ZAPA
KINO KULTURA
STUDIO MUNKA
DOKUMENT
DOM PRACY TWÓRCZEJ
"Komisarz Alex" i troje łódzkich policjantów

3 marca o godzinie 20.20 w TVP1 wystartuje nowy serial. Widzowie będą śledzić w trzynastu odcinkach serialowe losy łódzkich policjantów. W rolach głównych: Kuba Wesołowski, Magdalena Walach oraz Ireneusz Czop.

Serial reżyserował w Łodzi Robert Wichrowski, który ma za sobą pracę przy "Szpilkach na Giewoncie", "Brzyduli" i "Klubie szalonych dziewic".


Kadr z serialu "Komisarz Alex", fot. TVP1

Serial "Komisarz Alex" to opowieść o policjancie, którego partnerem jest niezwykły pies. Alex to prawdziwy bohater. Posiada nieomylny instynkt i fenomenalny węch. Jako wyszkolony pies policyjny jest gwiazdą serialu. Potrafi rozpoznać przestępcę na podstawie pokazanego mu wcześniej zdjęcia, zna różne sztuczki. Alex często jest wzywany do rozwiązywania kryzysowych sytuacji: pomaga ludziom w szoku, zapobiega samobójstwom. Wraz ze swoim partnerem i kumplem, komisarzem Markiem Bromskim, chwyta zabójców, odbija zakładników, często wywołując wśród przestępców paniczny strach.

W roli jego opiekuna wystąpił Kuba Wesołowski, znany między innymi  z seriali "Czas honoru" i "1920. Wojna i miłość". W jego zespole pracuje inteligentna pani podkomisarz Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) oraz starszy aspirant Ryszard Puchała (Ireneusz Czop). Podczas gdy pani komisarz jest pedantyczną rozwódką, aspirant jest zabawnym obżartuchem i pantoflarzem.

"Komisarz Alex" to polska wersja  austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", nadawanej od 1994 roku. 

W serialu wystąpili także  Daniel Olbrychski  (w roli mentora głównego bohatera) i Janusz Chabior jako patolog sądowy. W kolejnych odcinkach gościnnie pojawili się Katarzyna Figura, Ewa Kasprzyk, Piotr Machalica czy Anna Milewska. Znaczną część obsady stanowili aktorzy związani z Łodzią. W serialu pojawili się także polscy aktorzy, którzy występowali w oryginalnej wersji serialu.


Kadr z serialu "Komisarz Alex", fot. TVP1

W "Komisarzu Aleksie" nie zabraknie trzymających w napięciu scen akcji, ale również pełnych humoru epizodów. Zdjęcia nieczęsto oglądanej w serialach Łodzi robił Jacek Fabrowicz: zarejestrowano niezwykłe łódzkie plenery i najbardziej charakterystyczne dla miasta obiekty, ekipa pracowała między innymi na ul. Piotrkowskiej, w zabytkowych pałacach, dawnych fabrykach i kamienicach.

Dzięki serialowi "Komisarz Alex" po wielu latach w polskim filmie znowu pojawi się psi bohater. Producenci zapewniają, że serialowy Alex jest godnym następcą psa Cywila czy Szarika z serialu "Czterej pancerni i pies". Grający Alexa owczarek niemiecki do swojej roli przygotowywany był od lutego ubiegłego roku przez treserkę Beatę Krzemińską. Członkowie ekipy, którzy w pierwszych dniach pracy spotkali się już z serialowym Aleksem nie mają żadnych wątpliwości, że skradnie on serca widzom.

Premierowe odcinki będą pokazywane w TVP1 od marca w każdą sobotę o godz. 20.20. Serial będzie emitowany również w TVP HD w każdą niedzielę o godz. 17.30.

Na konferencji prasowej serialu pojawili się wszyscy odtwórcy głównych ról, z psem Rockym na czele. Jakub Wesołowski opowiadał o trudnej sztuce zaprzyjaźniania się z ekranowym partnerem, który - jak mówił - na plan wprowadzał uśmiech i element chaosu. Daniel Olbrychski wyraził radość z powrotu na plan do Łodzi. Przypomniał, że pierwszy raz pojawił się w mieście, gdy grał w "Popiołach"Andrzeja Wajdy. Opowiadał o swoich wrażeniach ze spotkania z tętniącym życiem miastem, które przed laty było biedne. Podkreślał, że kocha polskie seriale, bo występuje w nich polska czołówka aktorska. Katarzyna Figura, która zagrała w serialu czarny charakter, komplementowała zgrabnie napisany scenariusz. Ją także oczarowała Łódź. Treserka psa zapytana o najważniejsze cechy psa-aktora wymieniła odwagę, chęć do pracy i miłość do ludzi. Ekranowy Aleks szybko się uczył, a dzień wolny od zdjęć był dla niego dniem gorszym. 

Do produkcji serialu oprócz Telewizji Polskiej - Agencji Filmowej włączyło się miasto Łódź poprzez Łódź Film Commission, zaś producentem wykonawczym  "Komisarza Aleksa" jest firma Water Color Studio.

KS / informacja prasowa  7 lutego 2012 08:00
Scroll