Połącz
Logowanie
zaloguj się
PISF twitter Facebook YouTube
szukaj
O SFP
ZAPA
KINO KULTURA
STUDIO MUNKA
DOKUMENT
DOM PRACY TWÓRCZEJ
Mój biegun (2013)
oceń:
--
plakat: Mój biegun
Biograficzny, Dramat , Polska, 93 min, premiera PL: 25 październik 2013
o filmie
obsada
ekipa
zwiastun
Wydarzenia
Wydarzenia 15
Recenzja
Recenzja
Zwiastun
Zwiastun
Opis filmu
Opis filmu
Los potrafi często doświadczyć człowieka tak, że trudno się podnieść. Są jednak ludzie, którzy wobec największych przeciwności wydają się być niepokonani. Ich prawdziwą siłą jest to, że nigdy nie tracą nadziei.

„Mój biegun” to prawdziwa historia Jana Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, a zarazem pierwszej niepełnosprawnej osoby, która dokonała takiego wyczynu. Zanim jednak do tego doszło, jego rodzina musiała poradzić sobie z serią tragicznych wydarzeń. Śmierć młodszego syna, a po kliku latach – ciężki wypadek nastoletniego Jaśka. To historia, w której rodzina odnajduje na nowo wiarę i miłość. Historia chłopca, który walcząc o powrót do normalnego życia, odnajduje w sobie siłę charakteru obcą niejednemu dorosłemu. To przepiękna opowieść o ludziach, którzy trwają razem pomimo tragedii i uczą się bolesne wydarzenia przekuwać w zwycięstwo.

Jako Jaśka Melę zobaczymy po raz pierwszy na wielkim ekranie w głównej roli Macieja Musiała, a w rolach jego rodziców Bartłomieja Topę (Drogówka, Dom zły) i Magdę Walach (Enen). Historia chłopca, który, po tym jak uległ wypadkowi, podjął walkę z własnymi ograniczeniami, aby w końcu wraz z podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobyć dwa bieguny Ziemi, zainspirowała producentów filmu „Nad życie” i „Oszukane” do opowiedzenia tych niezwykłych wydarzeń.

Film „Mój Biegun” zdobył nagrodę „Award of Excellence” za najlepszy film pełnometrażowy w konkursie „The Accolade Competition” w Kalifornii. Pokazywany był również na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku (New York City International Film Festival Times Square, który odbywał się na Manhattanie w dniach od 18 do 25 sierpnia 2011). A także zakwalifikował się do: światowej sekcji kina, 13. edycji Festiwalu Filmowego w Bombaju oraz Panoramy Polskiego Kina 36. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
opis dystrybutora
Dane produkcji
Dane produkcji
ROK PRODUKCJI:
2013
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
JĘZYK PRODUKCJI:
polski
RODZAJ / GATUNEK:
Biograficzny, Dramat
PREMIERA POLSKA:
25 październik 2013
TYTUŁ ORYGINALNY:
Mój biegun
TYTUŁ INNY:
Mój biegun - Prawdziwe historie
PRODUKCJA:
TVN
DYSTRYBUTOR PL:
ITI Cinema
Dane techniczne
Dane techniczne
CZAS:
93 min
OBRAZ:
kolor
Powiązane tytuły
Powiązane tytuły
Cisza (TV)
Krzysztof (TV)
Laura (TV)
Scroll